سرمایه‌گذاری 7 میلیارد تومانی در بخش آزمایشگاه‌های همکار استاندارد گناوه

برای نمایش عکس تیتر اینجا را کلیک کنید

رئیس اداره استاندارد گناوه گفت: مجموع سرمایه‌گذاری‌هایی که در بخش آزمایشگاه همکار در شهرستان گناوه انجام شده، بالغ بر 7 میلیارد تومان بوده و برای حدود 68 نفر اشتغال‌زایی داشته است.

در آستانه  هفته استاندارد  نشست خبري با حضور  خبرنگاران و اصحاب رسانه در محل اداره استاندارد  گناوه برگزار گرديد.  در اين نشست قدرت اله شاهين زاده رئيس اداره استاندارد شهرستان گناوه ضمن تبريک هفته استاندارد گفت: امسال شعار روز جهاني استاندارد «استانداردها اعتمادساز هستند» مي باشد  و  مفهوم آن ايجاد  اعتماد بين  طرفين معامله   در ارائه خدمات با رعايت استانداردها مي باشد .

وي افزود: در زمينه اقتصاد مقاومتي که از طرف مقام معظم رهبري امسال به نام «اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل»  نامگذاري شده است  و اعتقاد ما بر اين است که با رعايت استانداردها مي توان يک اقتصاد پويا با پايه هاي محکم داشت که با تحريم ها  و ديگر  مسائل  آسيب نبند .

شاهين زاده در ادامه به بيان عملکرد استاندارد گناوه در طي يک سال گذشته پرداخت.

وي  در بحث ارزيابي انطباق که شامل کالاهاي وارداتي و کالاهاي توليد داخلي مي شود گفت: توانستيم 8 پروانه استاندارد را صادر کنيم که تقريبا در طي عمر استاندارد گناوه  بي سابقه است و بيست مورد تمديد پروانه  داشتيم .

رئيس ادراه استادارد گناوه اضافه کرد: که در زمينه  ترخيص کالاهاي وارداتي از سال گذشته تا کنون بيش از 7500 مجوز ترخيص  کالا صادر کرد ه ا يم.

وي افزود: در بحث تدوين استاندارد که يکي از بحث هاي شاخص ساز براي استاندار د مي باشد، از 46 موردي که به تصويب کميته برنامه ريزي مرکز در تهران رسيده است 17مورد استاندارد را تدوين کرده ايم و بقيه موارد تا پايان سال انجام خواهد شد و از ر آغاز دولت تدبيرو اميد تا کنون 99 مورد تدوين استاندارد داشته ايم  . در طي سه سال گذشته  دبير نمونه  تدوين استاندارد  دبير نمونه از شهرستان گناوه بوده است .

 شاهين زاده اظهار داشت : در تدوين استاندارد آزمايشگاه بندرسازان گناوه  به عنوان آزمايشگاه خصوصي در کشور برتر شناخته شده است .در بخش آزمايشگاههاي  همکار توانسته ايم آزمايشگاه ها را از 3 مورد به 7 مورد ارتقا دهيم، که آزمايشگاه منسوجات و آزمايشگاه تعيين ماهيت کالا در هفته استاندارد افتتاح خواهد شد همچنين يکي از اين آزمايشگاه ها در طي همين هفته کلنگ زني خواهد شد. درآينده نيز آزمايشگاه هاي تيوپ، انواع باتري، فيلتر و چوب راه اندازي خواهد شد.

وي افزود: مجموعه سرمايه گذاري هايي  که در بخش آزمايشگاه همکار در شهرستان گناوه انجام شده بالغ بر 7ميليارد تومان مي باشد و حدود 68 نفر اشتغال زايي ايجاد شده است و بيش از 70درصد کالاها در شهرستان آزمايش مي شود. وجود اين آزمايشگاه ها در گناوه به عنوان دومين بندر تجاري استان از نظر واردات، مي تواند براي تجار ديگر استان ها جذابيت هايي ايجاد کند.

رییس اداره استاندارد گناوه خاطرنشان کرد: امسال استاندارد گناوه در 4  مورد برترشناخته شده است   يعني در زمينه هاي  مديريت ، کارشناسي ، واحد اداري  و واحد توليدي برتر  شناخته شده است  که در همايش روز جهاني استاندارد از اين افراد تقدير خواهد شد.

شاهین زاده بیان کرد: از جمله کارهايي که از سال گذشته  تا کنون انجام گرفته است  پلمپ سه شهربازي غيراستاندارد  بود که  پلمپ شدن اين شهر بازي ها منجر به اصلاح و استاندارد سازي گرديد.

رئيس استاندارد گناوه اظهارداشت در زمينه ترويج فرهنگ استاندارد و آموزش، ده هزار نفر ساعت کلاس آموزشي برگزار  نموده ايم. همچنين بازديد دانش آموزان از آزمايشگاه هاي همکار و توزيع بسته هاي آموزشي در مدارس  در راستاي فرهنگ استاندارد  انجام شد که دانش آموزان را با نحوه استاندارد سازي دستگاه ها و حيطه کاري استاندارد آشنا مي کند.

وی افزود: ترازوهاي شهرستان در طي يک سال گذشته  مورد بررسي قرار گرفته اند. و 2500 بازديد از مغازه ها داشته ايم  که منجر به جمع آوري کالاهاي غيراستادارد  شده است.

 در پايان اين مراسم از طرف اداره استاندارد  گناوه از رسانه هاي اين شهرستان تجليل به عمل آمد.