کد خبر: 2433
تاریخ انتشار: یکشنبه 2 خرداد 1395 - 11:00:00  

22 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه-ایرنا- – همزمان با شب نیمه شعبان سالروز فرخنده حضرت مهدی موعود (عج)، منتظران مشتاق این امام همام در شهرستان گناوه در آیینهای ویژه ای به احیا و شب زنده داری پرداختند.

به گزارش ایرنا، منتظران ظهور و مشتاقان عدل و قسط دادگستر الهی دراین خطه باحضور پرشور خود در این آیینها این شب را قدر دانسته و در احیای آن تا اذان صبح به قرائت قرآن پرداختند و با راز و نیاز با خداوند دعای فرج حضرت قائم را سر دادند.
مردم مومن و متعهد این خطه جنوبی کشور که از چند روز پیش با چراغانی و تزئین فضای شهر بویژه حسینیه و تکایا جشن های اعیاد شعبانیه را به نحو باشکوه برگزار و خود را آماده استقبال از این شب پرفضیلت ومعنوی کرده بودند.
به همین مناسبت آیینی در مصلای جمعه گناوه با اجرای برنامه های متعدد برگزار شد.
این آیین با قرائت دعا برای سلامت و فرج امام زمان (عج) توسط یکی از مداحان اهل بیت (ع) آغاز و سپس حجت الاسلام رضایی قمی یکی از روحانیون اعزامی از قم به سخنرانی پیرامون مهدویت و آداب انتظار ظهور امام عصر (عج) پرداخت.
پخش کلیپ مهدوی ، مناجات امیرالمومنین(ع) و شعبانیه، زیارت آل یاسین، دعای عهد، مدیحه سرایی ، تواشیح گروه طارق، تجلیل از مداحان، قاریان از دیگر برنامه های مراسم احیای شب نیمه شعبان منتظران ظهور در مصلای جمعه گناوه بود.
برپا کنندگان این محفل معنوی همچنین با برپایی ایستگاه صلواتی بین مردم شربت و شیرینی توریع کردند.
جشن بزرگ میلاد نرگس نیز ازسوی هیات های مذهبی نیز باحضور پرشور مردم به نحو باشکوهی از شب گذشته برگزار شده و تا امروز ادامه دارد.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.
6164/6043