کد خبر: 2435
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 خرداد 1395 - 20:00  

29 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه-ایرنا- مدیر آب وفاضلاب گناوه گفت: 50 درصد از خانوارها در این شهر باوجود اینکه حق انشعاب منازل خودرا پرداخت کرده اند اما منزل خود را به شبکه فاضلاب شهری متصال نکرده و فاضلاب خانگی را در کوچه و خیابان ها رها می کنند.

پایگاه خبری تحلیلی دریا دلان
به گزارش ایرنا، غلامرضا مختاری روز یکشنبه در جلسه شورای سلامت این شهرستان افزود: افرادی وجود دارند که در سال 85 حق انشعاب فاضلاب را پرداخت کرده و حتی ماهانه درقبوض آنان هزینه دفع فاضلاب منظور می شود ولی اقدامی برای اتصال منازل خود به شبکه نمی کنند.
وی اظهارکرد: در یکی از محله های شهر که اولین مرحله طرح فاضلاب اجرا شده و چندین سال از پرداخت حق انشعاب آنان می گذرد به شبکه متصل نشده اند و کوچه هایشان به لجن زار تبدیل شده است.
مختاری با بیان اینکه بمنظور ترغیب و تشویق آن دسته از خانوارهایی که امکان وصل دارند پیگیری و تلاش های فراوانی شده است، گفت: بمنظور شناسایی و ترغیب آنان از شبکه بهداشت ودرمان و همچنین گروههای اجتماعی و سمن های دوستداران محیط زیست به عنوان یاور و بازوان این اداره بهره برده شد.
مختاری بیان کرد: آموزش، گفت وگو های چهره به چهره، توزیع تراکت و صدور اخطاریه از راهکارهای اندیشیده دراین ارتباط بوده اما آنان همچنان از شبکه فاضلاب استفاده نمی کنند.
مدیر آب وفاضلاب گناوه از فرماندار و اعضای شورای سلامت این شهرستان خواست تا تدابیر و راهکاری اساسی دراین زمینه اندیشیده شود.
پروژه شبکه فاضلاب شهری بندری گناوه درشمال استان بوشهر از سال ۷۶ آغاز شده که تاهنوز به اتمام نرسیده و برای تکمیل آن نیاز به اعتبار ملی است.
شهر گناوه مرکز شهرستان در شمال استان بوشهر حدود 70 هزار نفر از جمعیت 92 هزارنفری این شهرستان را درخود جای داده است.