کد خبر: 2436
تاریخ انتشار: دوشنبه 10 خرداد 1395 - 10:00  

30 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه- ایرنا- رئیس هیات موتور سواری واتومبیل رانی گناوه گفت: جوانان موتورسوار این شهرستان چشم انتظار تکمیل تنها پیست موتورسواری این شهرستان هستند.

پایگاه خبری تحلیلی دریا دلان
روح اله ملک زاده روزدوشنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: شهرستان گناوه پیست رسمی موتور سواری ندارد و یکی از ورزشکاران گناوه ای برای احداث پیست موتورسیکلت 'کراس ' با سرمایه شخصی در نزدیکی روستای چم شهاب پیشقدم شده اما نیاز به حمایت دارد تا به اتمام برسد.
وی با اشاره به اینکه فرد علاقه مند از توان مالی برای تکمیل این پیست برخوردار نیست، گفت: هیات موتور سواری نیز بودجه ای در اختیار ندارد که به وی کمک کند.
ملک زاده، نداشتن فنس، پارکینگ، انشعابهای برق و آب و خاکی بودن تاسیسات اداری را از مهمترین مشکلات این پیست نیمه تمام عنوان کرد.
رئیس هیات موتور سواری واتومبیل رانی گناوه گفت: نبود پیست مناسب باعث شده تعداد زیادی از علاقه‌مندان موتورسواری در سطح شهر دست به حرکات نمایشی بزنند که این اقدام برای افرادی که در سطح شهر در حال تردد هستند، ایجاد مزاحمت و خطر می کند.
وی افزود: تصادف، ترس و نزاع خیابانی از عمده پیامدهای، حرکات نمایشی موتور سواران در خیابانها به علت نبود پیست موتورسواری در گناوه است که هر از چند گاهی شاهد آن هستیم.
وی بیان کرد: هدف از راه اندازی پیست موتور سواری تجمیع علاقه مندان به این رشته در یکجا با رعایت اصول فنی برای تخلیه انرژی جوانان، به جای تک چرخ زدن وانجام حرکات نمایشی خطرناک در خیابانهای شهراست.
رئیس هیات موتور سواری گناوه افزود: باگذشت پنج سال از تاسیس این هیات، چندی پیش با اجاره یک مغازه توانستیم محلی برای استقرار دفتر آن دایر کنیم.
وی بیان کرد: قصد داشتیم بمناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر مسابقه موتور سواری کراس برگزار کنیم که آماده نبودن پیست گناوه ونداشتن بودجه لازم موجب شد تا این برنامه لغو شود.
ملک زاده افزود: علاقه مندان فراوانی نیز در زمینه موتورهای چهارچرخ وجود دارد که زیر نظر هیات موتور سواری این شهرستان فعالیت می کنند.
وی بیان کرد: بتازگی یک دوره مسابقه موتورسیکلت چهارچرخ روی پیست ماسه ای ساحل بندرگناوه برگزار وبا استقبال خوب وکم نظیر علاقه مندان مواجه شد.
وی گفت: برای فراهم کردن زمینه فعالیت جوانان ونوجوانان علاقه مند به موتور سواری، آنها را ترغیب به تاسیس باشگاه موتور سواری کردیم که دو نفر برای تاسیس باشگاه اقدام و ثبت شدند که هرکدام 50 عضو دارد.
رئیس هیات موتورسواری گناوه گفت: در زمان حاضر حدود 50 موتورسیکلت چهار چرخ و50 موتورسیکلت کراس درگناوه زیر نظر دو باشگاه رسمی موتورسواری این شهرستان فعالیت می کنند.
وی بیان کرد: از دستگاههای ذی ربط بویژه ورزش و جوانان، فرمانداری و شهرداری تقاضا داریم برای برطرف کردن مشکلات پیست موتور سواری چم شهاب گناوه که نتیجه آن خدمت به تعدادی از جوانان است، همت کنند.
رئیس اداره ورزش وجوانان گناوه گفت: این اداره همکاری لازم با فردی که نسبت به احداث پیست موتورسواری اقدام کرده داشته است اما ازلحاظ حمایت مالی بدلیل اینکه خصوصی است، نمی توان اقدامی کرد.
رحمان عمادی افزود: از فردی که دراین زمینه پیشقدم شده انتظار داریم که یک دوره مسابقه موتورسواری برگزار کند و ما هم آماده همکاری با آن هستیم.
شهرستان گناوه با بیش از 90 هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر قرار دارد.