کد خبر: 2437
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 خرداد 1395 - 17:17  

29 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه- ایرنا- سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناوه گفت: آموزشهای فنی و حرفه ای نقشی مهم در توانمند سازی بانوان دارد و این مسیر می تواند راه حل مناسبی برای تقویت اقتصاد خانواده باشد.

پایگاه خبری تحلیلی دریادلان
به گزارش ایرنا، محمدحسین هنرکار روز یکشنبه در نشست با کارکنان مرکز فنی وحرفه ای خواهران این شهرستان افزود: توانمند سازی بانوان با کمک فنی و حرفه ای نقشی مهم درفروش محصولات و افزایش اعتماد به نفس این قشر مهم جامعه دارد.
وی گفت: با توانمند سازی بانوان در روستاها، آموزش بازار محور با هدف آموزش، تولید، بازاریابی و فروش به افراد ارایه که منجر به تولید محصولات در قالب مشاغل خانگی می شود.
هنرکار بیان کرد: مرکز آموزش فنی وحرفه ای در زمینه وضعیت امروز اشتغال زنان، توانسته گامهای موثری در زمینه های آموزشی بردارد و با تربیت افراد ماهر و دارای مهارت، اساسی ترین راه را در مسیر تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی دنبال می کند.
وی گفت: براساس تحقق شعار 'هر ایرانی یک مهارت، هر خانه یک کارخانه'، این سازمان موظف است بازار را با اهتمام سمن ها و شهرداری به سمت خرید تضمینی محصولات تولیدی بانوان ببرد.
هنرکار افزود: با توانمند سازی بانوان در روستاها، آموزش بازار محور با هدف آموزش، تولید، بازاریابی و فروش به افراد ارایه می شود و اهمیت آموزش منجر به تولید محصولات در قالب مشاغل خانگی می شود.
وی گفت: طرح توانمند سازی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با هدف نزدیک شدن آموزشهای آکادمیک و تئوریک به بازار کار و برای ایجاد اشتغال مولد و پایدار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی تدوین شده است.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قرار دارد.