کد خبر: 2438
تاریخ انتشار: یکشنبه 9 خرداد 1395 - 12:00  

29 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه- ایرنا- فرماندارگناوه گفت: کارگروه های تخصصی برای مشکلات متعددی که دراین شهر وجود دارد تشکیل شود.

پایگاه خبری تحلیلی دریادلان
به گزارش ایرنا، سیدعلی پاک نژاد روز یکشنبه در جلسه شورای سلامت این شهرستان افزود: کارگروه ها باید در جلسات نظر و راهکارهای کارشناسی ارایه دهند و دراین زمینه از شهروندان و حتی دانش آموزان بهره گیرند تا تصمیم مناسبی اتخاذ شود.
وی، یکی از معضلات و مشکلات شهر را متصل نشدن خانوارها به شبکه فاضلاب دانست و گفت: تعداد زیادی از این خانوارها حق انشعاب خود را پرداخت کردند اما تا هنوز منازل خود را به شبکه وصل نکردند که ضرورت دارد برای حل این موضوع از تمام ظرفیت ها استفاده و از تصمیم های احساسی و کارشناسنی نشده پرهیز شود.
وی با بیان اینکه راهکارهای متعددی برای حل این معضل وجود دارد، گفت: تشویق و ترغیب مردم از طریق تریبون های نمازجمعه وجماعت، امتیاز دادن، فرهنگ سازی و آموزش دراین زمینه می توانند نتیجه بخش واقع شوند.
پاک نژاد بیان کرد: شبکه های مجازی دراین زمینه می توانند خیلی کمک کنند اما در بین گروهها افرادی وجود دارند که مطالب منفی و بازدارنده مطرح می کنند.
فرماندارگناوه افزود: در حالی که پروژه احداث پل خور در مرحله اجرایی قرارگرفته و به یکسری استعلام ها و مجوزهای قانونی نیاز دارد در برخی شبکه های مجازی مطالبی نشر شد که کار تعطیل شده درحالی که واقعیت ندارد.
وی به بخشی از مصوبه نشست های قبلی شورای سلامت اشاره کرد و گفت: شورا باید مصوبه هایی اتخاذ کند که قابلیت اجرایی و عملی داشته باشند.
فرماندارگناوه به نگاه و توجه ویژه دولت به مقوله سلامت در جامعه اشاره کرد و افزود: دولت تدبیر وامید دراین راستا گامهای ثمربخشی از جمله طرح تحول نظام سلامت برداشته که موجب رضایتمندی مردم شده است.
دادستان عمومی و انقلاب گناوه گفت: مصوبه های شورای سلامت ضرورت دارد که اجرایی شوند و باید اعضای آن نسبت به وظایف خود ادای تکلیف کنند.
خدارحم گزدرازی افزود: هر اقدامی که علیه بهداشت عمومی صورت گیرد ، طبق قانون باید با آن برخورد شود.
وی با اشاره به اینکه خانوارهای زیادی دراین شهر تاهنوز نسبت به متصل شدن به شبکه فاضلاب اقدام نکردند، افزود: با تدابیر و راهکارهای لازم این خانوارها را باید به این امر تشویق و ترغیب کرد.
دادستان عمومی و انقلاب گناوه، خواستار راهکاری اسلاسی برای جلوگیری از سرازیرشدن فاضلابهای خانگی به دریا بویژه در نقاطی که گردشگران و اهالی این شهرستان استفاده می کنند، شد.
رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: این نشست بمنظور بررسی و پیگیری مصوبه های قبل شورای سلامت، راه اندازی بوستان سلامت بدون دخانیات و ساماندهی فروشندگان دوره گرد موادغذایی برگزار شده است.
دکتر علی زکی زاده افزود: بمنظور اتصال خانوارهایی که تاهنوز به شبکه فاضلاب اقدام نکرده اند باوجوداینکه اقدام هایی از سوی این شبکه و آب وفاضلاب شهری و انجمن یاوران طبیعت انجام شده اما استقبال کمرنگ است.
شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.