کد خبر: 3436
تاریخ انتشار: یکشنبه 30 خرداد 1395 - 15  

19 June 2016

ارسال به دوستان
الف الف

والدین دانش آموزان را به سوادآموزی تشویق نمائید

والدین دانش آموزان را به سوادآموزی تشویق نمائید

مدیران مدارس با تلاشی دو چندان در بالا بردن مشارکت خانواده ها و تشویق والدین دانش آموزان در امر مقدس سواد آموزی ایفای نقش نمایند.

درخواست معاون سواد آموزی استان از مدیران مدارس؛

والدین دانش آموزان را به سوادآموزی تشویق نمائید

مدیران مدارس با تلاشی دو چندان در بالا بردن مشارکت خانواده ها و تشویق والدین دانش آموزان در امر مقدس سواد آموزی ایفای نقش نمایند.

غلامرضا دانش فر،معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان بوشهر درجلسه بهبود کیفیت سواد آموزی با اشاره به اهمیت نقش مدیران مدارس در ترغیب والدین دانش آموزان به سواد آموزی، گفت: از آغاز مبارزه با پدیده شوم بی سواد تاکنون که با فرمان امام(ره) در سال 58 شروع گردید مدیران مدارس  به عنوان سنگربانان مبارزه با جهل و دیده بانان عرصه علم و دانش همواره بار سنگین آموزش را بر دوش می کشند؛ بنابراین انتظارما این است که از این پس نیز این مدیران با تلاشی دو چندان در بالا بردن مشارکت خانواده ها و تشویق والدین دانش آموزان در امر مقدس سواد آموزی ایفای نقش نمایند.

وی به جایگاه سواد و دانایی در دین پرداخت و ادامه داد: باسواد کردن افراد جامعه آنقدر با اهمیت است که پیامبر اسلام  داشتن سواد را به عنوان فریضه برای هر فرد مسلمان یاد می نماید و مولا امیرالمومنین علی (ع) بهای دانایی وآموزش را بندگی که فقط خاص خداست عنوان نموده اند،  و می فرمایند: هر که به من حرفی بیاموزد مرا بنده و غلام خویش کرده است.

دانش فر در ادامه افزود: شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی به ویژه سوادآموزی به بزرگسالان و بازماندگان از تحصیل با بهره گیری از تمام ظرفیت های درون سازمانی و سایر دستگاه ها از اولویت های امسال ماست به این منظور شناسایی الگوهای موفق استانها و تبادل تجربه بین استانی از جمله عوامل تاثیرگزاری است که می تواند معضل بیسوادی را برای همیشه از در استان از بین ببرد.

وی تصریح کرد: زمان ثبت نام سوادآموزان از 15فروردین سال جاری شروع شده و مدیریت آموزش وپرورش شهرستانها ومناطق جهت مشارکت تمامی مردم، دستگاه های دولتی ،نهاد های اجتماعی با هدف تحقق اهداف پیش بینی شده در به صفر رساندن بی سوادی در استان باید برنامه ریزی داشته باشند.

معاون سواد آموزی استان در خاتمه با تأکید بر تلاش بیشتر برای افزایش حجم تحت پوشش در سال جاری، گفت:سال گذشته با تلاش ،وفاق وهمدلی کلیه همکاران توانستیم صددرصد حجم ابلاغی وزارت را تحت پوشش ببریم وامیدواریم در سال 95 نیز به منظور رفع معضل بی سوادی در استان، حتی بیش ازحجم تعیین شده از جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهیم؛ بنابراین برنامه های سوادآموزی در سال جدید با رویکرد اقتصاد مقاومتی ،اقدام و عمل ادامه خواهد یافت.