کد خبر: 3458
تاریخ انتشار: چهارشنبه 27 مرداد 1395 - 19  

17 August 2016

ارسال به دوستان
الف الف

دیدار آزادگان شهرستان گناوه با فرماندار گناوه

زهرا کرمی خبرنگار دریادلان

امروز 26 مرداد ماه 1395، سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی است. آزادگانی که سال ها در اردوگاه های مخوف رژیم بعثی صدام طمع  رنج و شکنجه را چشیدند اما برای اعتلای دین و میهن اسلامی امان جوانمردانه مقاومت کردند.

در بعد از ظهر امروز مراسم تجلیل از این آزادگان از طرف فرمانداری و بنیاد شهید گناوه در محل سالن اجتماعات فرمانداری گناوه برگزارگردید.

در آغاز مراسم تجلیل از آزادگان، قائدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گناوه با تبریک سالروز آزادی آزادگان، این اسوه های صبر و بردباری گفت: ایثارگران دین بزرگی بر گردن جامعه و همه مردم دارند و همه ما باید قدردان این عزیزان باشیم.

رییس بنیاد شهید گناوه افزود: ما در کشور چهل و دو هزار و پانصد آزاده داریم که آن ها و همه ایثارگران باید مورد تکریم آحاد جامعه به ویژه مدیران قرار گیرند این عزیزان آزاده سختی های زیادی را در اردوگاه های عراق تحمل نموده اند و مقاومت و ایثارگری آزادگان برای همیشه در تاریخ ماندگار خواهد ماند..

قائدی در ادامه اظهارد داشت: یکی ازخواسته های آزادگان اشتغال فرزندان آن ها می باشد.

وی اضافه نمود: برای تکمیل پروژه های مربوط به ایثارگرن به اعتبار نیاز است و لازم است که از توجه فرماندار نسبت به اعتبارات اختصاص یافته تقدیر و تشکر نمایم.

در ادامه آزادگان گناوه به ذکر خاطرات ایام اسارت و بیان مشکلات خود پرداختند.

یکی از آزادگان گفت: در دوران اسارت درس های بزرگی را ازمرحوم ابوترابی آموختیم. وی مانند پدری مهربان هدایت آزادگان را در اردوگاه ها بر عهده داشت. این آزاده با ذکر خاطراتی از دوران اسارت و شکنجه ها و سختی های ایام اسارت به تفصیل سخن گفت.

بعضی از آزادگان از عدم اشتغال به کار فرزندانشان و نداشتن مسکن گلایه داشتند.

فرماندار گناوه با تبریک سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی امان گفت: در صحبت های آزادگان سه مشکل مطرح گردید که شامل اشتغال، درمان و تسهیلات بانکی بود.

وی اظهار داشت: هر چند که قول نمی دهم ولی با تمام توان سعی در رفع مشکلات آزادگان و ایثارگران دارم.

سید علی پاک نژاد افزود: در حال حاضر همه جانبازان بالای 25درصد تسهیلات بانکی دریافت کرده اند و عده ای از افرادی که زیر 25درصد می باشند هم در حال دریافت وام و تسهیلات بانکی می باشند.  البته اشتغال به کار فرزندان ایثارگران و آزادگان در اولویت کاری ما قرار دارد.

فرماندار گناوه خطاب به آزادگان اظهار داشت: شما عزتمندانه در دوران اسارت زندگی کردید و تسلیم زورگویی دشمن بعثی نشدید و برای مملکت عزت و افتخار آفریدید. تمام ادارات موظفند که در رفع مشکلات شما آزادگان و ایثارگران تلاش نمایند.

در پایان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از آزادگان شهرستان گناوه تقدیر و تجلیل به عمل آمد.