کد خبر: 3464
تاریخ انتشار: چهارشنبه 10 شهریور 1395 - 21  

31 August 2016

ارسال به دوستان
الف الف

پاکسازی ساحل گناوه توسط مردم و مسئولین شهرداری

پاکسازی ساحل گناوه توسط مردم و مسئولین شهرداری

در راستای آماده سازی و و ایجاد فضای مناسب برای گردشگران شهرداری گناوه با همکاری پاکبانان و فعالین اجتماعی دست به پاکسازی نمادین این ساحل زد.

ساحل ماسه ای گناوه یکی از زیباترین سواحل جنوب کشور است. دریای زیبای خلیج فارس با جزر و مدهای متناوبش ساحلی ماسه ای و طلایی رنگ را در گناوه رقم زده است. ساحلی که در همه فصول سال گردشگرانی را به خود جذب می کند. گردشگرانی که در پایان هر هفته به اوج خود می رسند. در راستای آماده سازی و و ایجاد فضای مناسب برای گردشگران شهرداری گناوه با همکاری پاکبانان و فعالین اجتماعی دست به پاکسازی نمادین این ساحل زد.

شهردار گناوه در حاشیه پاکسازی ساحل گفت: با توجه به حضور مسافرین در ساحل گناوه و نیاز به فضای مناسب جهت پذیرایی گردشگران و نهادینه نمودن فرهنگ  پاکسازی اقدام به تمیز کردن ساحل نمودیم.

دکتر احمد طاهری افزود: باید فرهنگ پاکسازی و تمییز نمودن محیط های تفریحی و فرهنگی را نهادینه کرد تا هم مسافرین و گردشگران و هم شهروندان نسبت به سلامت و تمییزی ساحل حساسیت داشته و در پاکیزه نگه داشتن این ساحل زیبا فعالانه تلاش نمایند. ساحلی که برای این شهر یک نعمت بزرگ است و می تواند در جذب توریست به این بندر بسیار موثر باشد.

وی اظهار داشت: در کنار این دریا و ساحل زیبا نیاز به ایجاد زیرساخت هایی است که ساحل سازی و کمپینگ اسکان گردشگران  از جمله این زیرساخت ها می باشد.

شهردار گناوه اظهار داشت: در راستای ساحل سازی اقدام به احداث یک پل بر روی خور گردشگری نمودیم که بر اساس قرارداد  با پیمانکار باید تا  پایان سال جاری به بهره برداری برسد. پلی که می تواند خیابان ساحلی گناوه را توسعه داده و در جذب و اسکان مسافرین در این بندر نقش موثری داشته باشد.

شهردار گناوه در پایان توصیه نمود که نریختن زباله از جمع آوری آن مهم تر است.