کد خبر: 322
تاریخ انتشار: یکشنبه 10 خرداد 1394 - 14:40:0  

31 May 2015

ارسال به دوستان
الف الف

بقلم : روزبه بهروزي بالاخره انتظارها و حرف و حدیث ها در مورد سفر رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان بوشهر به سرآمد و دکتر حسن روخانی رییس جمهوری و اعضای هیات دولت این هفته قرار است به استان بوشهر سفر کنند.

بقلم : روزبه بهروزی
بالاخره انتظارها و حرف و حدیث ها در مورد سفر رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان بوشهر به سرآمد و دکتر حسن روخانی رییس جمهوری و اعضای هیات دولت این هفته قرار است به استان بوشهر سفر کنند.
در طول سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون شاهد سفرهای متعدد روسای جمهوری اسلامی کشورمان به استان بوده ایم که گذری بر سفرنامه  های  آنان نکات جالب توجهی نیز دارد اما دفتر  سفرها  همواره پایان یافته  و حکایت مشکلات و محرومیت های استان همچنان باقی است.
استان بوشهر که به دلیل برخورداری از سفره های متعدد و بی شمار زیرزمینی نفت و گاز قطب انرژی کشور را با خود به یدک می کشد در جریان سفرهای روسای جمهوری و دولتمردان وجد و نشاطهای متعدد در کوتاه مدت را به خود دیده اما توسعه پایدار را همچنان بعنوان رویایی زیبا درصدر خواسته های خود دارد.
یادمان نمی رود در جریان سفرهای استانی رییس جمهوری و دولت گذشته دهها مصوبه یک شبه تصویب و به رخ هم استانی های عزیزمان کشیده شد اما کمتر کسی پیگیری اجرایی کردن این مصوبات را در دستور کار خود قرار داد.
مگر نه اینکه مصوبه منطقه آزاد تجاری بوشهر بارها اعلام و از یکطرف موجب خوشحالی و وجد ساکنان استان شد و از طرف دیگر نه تنها تحقق نیافت بلکه ارمغانی مانند افزایش بهای ساختمان و خدمات را در مرکز استان بهمراه اورد؟
رییس جمهوری و کاروان تدبیر و امید در سفر به استان بوشهر ابتدا باید توجه داشته باشند که مردم استان بعنوان دریادلانی که از مرزهای آبی کشور حراست می کنند نباید فقط شعارهای سفرمقامات عالیرتبه و هزینه های گزاف تبلیغات سفررا ببینند و مقامات استانی با برنامه ریزی های غیر اساسی و سطحی مانع از توجه دولتمردان به مشکلات اساسی استان شوند.
جناب آقای دکتر روحانی ! اینجا بوشهر است مهد دلیرانی چون شهید رییس علی دلواری – میرمهنای بندرریگی و دهها دلاور تاریخی و سردارارن و صدها شهیدعرصه دفاع مقدس که تاریخ زرین استان را با رشادتهای خود نوشته اند.
اینجا سرزمین نخل و دریا است سرزمین نفت و گاز و سرزمین استعدادهای بالقوه ای است که شکوفایی آنها همت مضاعف رییس جمهوری و دولتمردان را می طلبد.
اینجا استان بوشهر است استانی که در طول دفاع مقدس افتخار تدارک و پشتیبانی بیشترمناطق جنگی جنوب را بر عهده داشته و همان استانی است که گلوگاه صادرات نفت و تامین درآمد اصلی خزانه کشور از جزیره خارک در همین استان است ونقش اول را در اقتصاد کشور دارد.
آقای رییس جمهوری آیا در این سفرهدیه ای بنام توسعه و رفع خطر از راههای مواصلاتی استان که هم از موانع اصلی توسعه این استان مرزی است و هم تلفات جانی و مالی بیشماری را سالانه بخود اختصاص می دهد را با خود آورده اید؟
آیا در این سفر برای توسعه بنادر مهم استان که در اقتصاد کشور حرف زیادی برای گفتن دارند چاره ای اندیشیده اید؟
آیا در این سفر برای توسعه حمل و نقل هوایی و راه اندازی فرودگاه بزرگ شمال استان بوشهردر جوار بندر گناوه که زیر ساختهای آن سالیان سال است در گذر تاریخ بحال خود رها شده است فکری کرده اید؟
آقای رییس جمهوری آیا می دانید استان بوشهر یکی از استانهایی بوده که بالاترین رای را در تاریخ انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ برای پیروزی شما به صندوقها ریخته تا ره آورد این انتخاب جبران گذشته ای باشد که روسای جمهوری قبلی فقط وعده های آن را دادند و رفتند؟
آیا می دانید بخش کشاورزی استان بوشهر تشنه آبی است که می تواند از مناطق همجوار انتقال یافته و کشت و زرع و کشاورزی استان را توسعه بخشد؟
آیا می دانید صنعت بیمار استان مدتها است نیازمند مداوای طبیبی است که دردهایش را بشناسد و راههای درمان را در نسخه ای عملی و فارغ از شعارهای سیاسی گذشته تجویز کند؟
آیا می دانید برغم وجود صدها کیلومتر نوار ساحلی آنهم در مجاورت خلیج همیشه فارس بعنوان یک منبع عظیم خدادادی این استان همچنان بی بهره از توسعه اشتغال برای رفع بیکاری جوانانش است؟
جناب آقای دکتر روحانی !
امروز مردم نجیب و کم توقع استان بوشهر به حل مشکلات اساسی خود در سفر کاروان تدبیر و امید و تحقق شعارهای انتخاباتی شما دل بسته اند تا این بارمانند سفرهای دوران گذشته سرخورده از حل مشکلات خود نگردند.
آیا تدبیرو امیدی که شعارجنابعالی در سفرهای انتخاباتی بود خواهد توانست در این سفر بارقه های امید به زندگی بهتر را در دل مردم دریادل و مرز داران بی مزد و منت استان روشن کند؟
و کلام آخر اینکه آقای رییس جمهورمردم استان بوشهر به توسعه پایدار و حل مشکلات اساسی استان در این سفر امیدوارند.