کد خبر: 323
تاریخ انتشار: شنبه 9 خرداد 1394 - 14:40:0  

30 May 2015

ارسال به دوستان
الف الف

دیشب با خبری تلخ شب را به صبح رساندم . خبر تلخی که عروسی را به عزا تبدیل کرد . فرهنگ غلط تیراندازی در عروسی ها بارها حوادث تلخی را رقم زده است . درست در شب 18 مهرماه سال گذشته در عروسی یکی از بستگان نزدیک شرکت داشتم .

دیشب با خبری تلخ شب را به صبح رساندم . خبر تلخی که عروسی را به عزا تبدیل کرد . فرهنگ غلط تیراندازی در عروسی ها بارها حوادث تلخی را رقم زده است . درست در شب ۱۸ مهرماه سال گذشته در عروسی یکی از بستگان نزدیک شرکت داشتم . آن شب هم بازار تیراندازی آن چنان گرم بود که منجر به در گیری لفظی حقیر با برخی از مسببین شد و پس از بازگت به خانه مطلبی را نوشتم که علاوه بر در ج در هفته نامه در فیسبوک هم منتشر نمودم . حادثه دیشب که منجر به مرگ کوکی خردسال شد باعث گردید تا مجددا به باز نشر این مطلب مبادرت نمایم .
پنج شنبه ۱۸ مهرماه ۹۲
عروسی ها و رسم غلط تیراندازی

حتما باید حادثه ای تلخ اتفاق بیفتد تا مایه عبرتمان بشود . البته بارها این حادثه تلخ اتفاق افتاده است ولی بازهم مایه ی عبرت نشده است . تیراندازی در عروسی ها را می گویم . بارها با همین حرکت افراد سهل انگار و بی توجه ، شادی ها و عروسی ها به عزا تبدیل شده است . هرکدام از ما این نوع حوادث را شنیده و یا دیده ایم . پس همه باید تلاش کنند تا برخی رسم ها که به غلط در بین برخی افراد به عنوان یک میراث ارزشمند تلقی می شود اصلاح گردد . یکی از این رسم ها تیراندازی در مراسم عروسی ها ست که با وجود ازدحام جمعیت عده ای اقدام به تیراندازی می کنند . اکنون حدود یک ساعت است که از مراسم عروسی بر گشته ام آنچنان بازار تیراندازی گرم بود که هنوز صدای زمخت آن دست از سر و گوشم بر نداشته است . جالب است که اکثر تفنگ به دستان جوانهای در سن و سال زیر بیست سال و گاه در حد پانزده شانزده ساله بودند که گوششان به حرف هیچ بزرگتری بدهکار نبود . لازم است خانواده ها و به ویژه صاحبان مراسم به این امر توجه بیشتری نمایند .
غلامرضا کرمی