کد خبر: 3466
تاریخ انتشار: یکشنبه 14 شهریور 1395 - 21  

4 September 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گزارشی کوتاه از دفتر نماینده مجلس در گناوه

گزارشی کوتاه از دفتر نماینده مجلس در گناوه

گزارشی کوتاه از دفتر نماینده مجلس در گناوه

زهرا کرمی :

دفتر و دوربینم را برمی دارم  و پله ها را قدم می زنم  تا خود را به دفتر نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم  در مجلس برسانم. سالن بزرگ انتظار مملو از جمعیتی است که هر کدام برای حل مشکلی خاص آمده اند. تصمیم دارم با آقای خدری مصاحبه ای داشته باشم اما با این همه ارباب رجوع  کمی غیر انصافی است که وقت مردمی را بگیرم که ساعت ها در انتظار دیدار با نماینده نشسته اند. آن هم با این امید که مشکل خود را با وی مطرح نمایند. چاره کار را در این می بینم که با تعدادی از مراجعین و رییس دفتر نماینده به گفت وگو بنشینم و مصاحبه با آقای خدری را به فرصتی دیگر و وقتی دیگر واگذار نمایم.

نخستین کسی که با او رو به رو می شوم پیرزنی است که از شهرستانی خارج از حوزه انتخابیه راه را کوبیده است و به گناوه آمده تا شاید مشکلش حل شود. دیگری  مشکل بدهکاری دارد و به دنبال وامی کم بهره است تا کسب و کاری رو به راه کند. دیگری در گیری ملکی دارد. آن دیگری از عدم  صدور مجوز ساخت و ساز می گوید. یکی هم آمده است تا با سفارش نماینده محل کارش را به شهر دلخواهش انتقال دهند.

 چند جوان تحصیل کرده دختر و پسر هم با مدارک تحصیلی و نامه هایی که در دست دارند جویای کارهستند. یک نفر هم   حل اختلاف با فرزندانش را در مطرح کردن و درد دل با نماینده پیدا کرده است و آمده است تا شاید نفوذ کلام آقای خدری  مشکل او را هم رفع نماید. بعضی ها هم درخواست های عام المنفعه برای شهر دارند.

 همان طور که در سالن انتظار نشسته ام، ضمن صحبت با خانم کنار دستی ام خودم را خبرنگار معرفی می کنم.  باشنیدن صحبت های ما شخصی آن طرف تر زبان باز می کند و سعی می کند مشکلاتش را مطرح نماید. به حرف هایش گوش می سپارم. حرف هایی که خواسته شخصی در آن نمی بینم. او خود را سر مربی تیم موج گناوه معرفی می کند و چنین عنوان می کند که تیم موج چهار سال در لیگ یک فوتبال ساحلی کشور و چهار سال هم هست که در لیگ برتر ساحلی کشور  مشغول رقابت است. سر مربی تیم موج گناوه که خود را نیکونژاد معرفی می کند چنین ادامه می دهد که تیم موج گناوه که در لیگ برترساحلی کشور رقابت دارد مشکلات مالی فراوانی دارد اما با حمایت آقای خدری نماینده محترم در مجلس 15 میلیون تومان بدهکاری این تیم به فدراسیون فوتبال کشور بخشیده شده است. نیکو نژاد می افزاید: یکی از قول هایی که آقای خدری به ما داده است تهیه بلیط هواپیما برای حضور در مسابقات بود که جهت مسابقه ای که در پیش رو داریم برای اولین بار بلیط هواپیما تهیه شده است که جا دارد از طرف خودم و همه بازیکنان تیم از آقای خدری تشکر و سپاس گزاری نمایم.  سرمربی تیم موج که بسیار خوشحال بود اضافه نمود که نماینده محترم به ما قول مساعد دادند که برای تهیه محل اسکان و ایاب و ذهاب تیم همکاری و مساعدت نمایند. وی همچنین برای چهار بازی باقی مانده که در گناوه برگزار می شود هزینه  تغذیه و محل اسکان داوران و ناظران فدراسیون را متقبل شدند.

در این میان فرصتی پیدا می کنم تا گفت وگویی هم با محمد فریدونی رییس دفتر نماینده در گناوه داشته باشم. آقای فریدونی  می گوید: بیشتر مراجعین جوانانی هستند که جویای شغل می باشند و مشکل اشتغال در راس خواسته های مراجعین می باشد. اولویت دوم مراجعه کنندگان مشکل مالی است که خواستار مساعدت و تسهیلات بانکی جهت رفع این مشکل می باشند.  وی اختلافات ملکی  را اولویت سوم مراجعه کنندگان به این دفتر می داند. وی  نامه جهت ادارات و مشکلات اشخاص با ادارات دولتی را  در اولویت چهارم مراجعه کنندگان می داند.

 ساعت ملاقات با نماینده قبلا از ساعت 10 تا 13 اعلام شده بود ولی ساعتی که تکیه بر دیوار سالن زده است نزدیک به دو ونیم  و یا به قولی چهارده و سی دقیقه را نشان می دهد. هنوز جمعی  فرصت نکرده اند  تا مشکل خودرا با نماینده اشان در میان بگذارند.  سالن را ترک می کنم و به دنبال فرصتی هستم تا گفت وگویی مفصل  با جناب آقای خدری در رابطه با پروژه های عام المنفعه  در منطقه داشته باشم. پروژه هایی که بتواند مشکل بیکاری را به طور جدی در منطقه حل نماید.