کد خبر: 364
تاریخ انتشار: یکشنبه 29 شهریور 1394 - 17  

20 September 2015

ارسال به دوستان
الف الف

یادداشت کوتاه روزانه

یادداشت کوتاه روزانه

امروز کمی حالم بهتر است و کمی هم فراغت دارم تا گشتی به ادارات بزنم . نخست به سراغ شهرداری می روم . درب اتاق شهردار باز است و تعدادی ارباب رجوع دور تا دور میزش نشسته اند

یادداشت کوتاه روزانه

 یک شنبه  29 شهریور 94

   امروز کمی حالم بهتر است و کمی هم فراغت دارم تا گشتی به ادارات  بزنم  . نخست  به سراغ شهرداری می روم . درب اتاق شهردار باز است  و تعدادی ارباب رجوع دور تا دور  میزش نشسته اند .  تعدادی هم در اتاق منشی به انتظار نشسته اند .  تا مسئول دفتر شهردار  می خواهد بگوید  آقا کمی  بنشینید  من خودرا نشان داده ام  و  کنار دست یکی از همین ارباب رجوعها جا خوش کرده ام .

 کار خاصی ندارم . حرفه ی کاری ام  ایجاب می کند تا  بحث ها را رصد کنم .  هر کس مشکلی دارد .  یکی مشکل کاربری  زمین  دیگری به شکایت از دستفروش رو به روی مغازه اش آمده است  و سومی فارغ التحصیلی است  که به دنبال کار می گردد.  و  نگاهم به یکی از سرمایه گذاران  بازارچه رو به روی تالار هنر می افتد  به بغل دستی ام می گویم بازار چه روبه روی تالار هنر  که می خواست  مشکل دستفروشان گناوه را حل کند امروز خودش به یک مشکل بزرگ شهرداری و  دستفروشان تبدیل شده است .

  در همین هنگام سلیمان نظامپور  عضو شورای شهر  هم وارد اتاق شهردار می شود  او هم لیستی بلند بالا  دارد تا  برای پی گیری  و انجامش آنها را باشهردار مطرح کند .  همشهری دیگری هم تقاضایی مبنی بر پاک سازی  محله شیلات قدیم و نی زارهای آن منطقه داشت

 یادم می آید که امروز روز ملاقات عمومی نست واین همه  ارباب  رجوع و انباشته شدن  کارهایی که هر کدام  با پیچیدگی های خاصی رو به رو هستند .

  تصمیم  می گیرم  فعلا  شهردار  را  از دست عضو محترم شورا  نجات بدهم . لذا به او پیشنهاد می دهم جهت  پی گیری برخی امور به فرمانداری برویم .  همان درب فرمانداری متوجه می شویم که فرماندار به بوشهر رفته است .  در غیاب فرماندار به دفتر آقای ندومی معاون سیاسی فرماندار می رویم .. دوتن از فعالان  اجتماعی یعنی آقایان محمدرضا حسینی و امید دشتی مکان  هم آنجا حضور دارند .

 توپ نظام پور مانند همیشه پر است و با گلایه از عدم  انجام برخی پروژه ها و عدم اتمام برخی دیگر  شکوه دارد .  نظام پور از تاخیر  در شروع به کار دهکده گردشگری از مصوبات سفر رئیس جمهور می پردازد و از پیشروی کند  جاده گناوه – دیلم گلایه ها دارد .

 برق رسانی به  ساکنین دره خر گوشی  از دیگر  در خواست های  نظام پور است .

  آقای ندومی معاون سیاسی فرمانداری  دربخشی از سخنانش  به نحوه پی گیری مطالبات و خواسته ها می پردازد و اظهار می دارد که  نسبت به نحوه  پی گیری مطالبات نقد دارم .

 وی می گوید : مطالبات زیاد است ولی شهرستان و استان ظرفیت هایی دارد و نمی توان  همه را در یک زمان انجام داد . بنابریاین باید  مطالبات را اولویت بندی کرد .

 ندومی در ادامه می گوید :  ورودی شهر گناوه  نشان از بی سرو سا مانی بازار گناوه است که دلایل متعددی از جمله حضور افاغنه دربازار گناوه  است  که برخی مشاغل را در اختیار دارند  

 معاون فرماندار گناوه ادامه داد :  تقویت سمن ها  یکی از اهداف و سیاست های ماست  که مطالبات در قالب این سمن ها مطرح و پی  گیری شود .

 در ادامه این نشست بنده هم  عرض کردم که شورای شهر  می بایست با  رایزنی و برگزاری جلسه با  مسولین استانی    مانند استاندار و مدیران کل مطالبات مردمی را پی گیری نماید .  یکی از مشکلات  عمده ی شهر و شهرستان گناوه  مشکل فاضلاب ،  جاده های منتهی  به شهر  و... می باشد چند بار اعضای محترم شهر در رابطه با حل مشکل فاضلاب با مدیرعامل آبفای استان تشکیل جلسه داده اند و مطالبات مردم را مطرح کرده اند . چند بار با مدیرگل راه و شهرسازی در رابطه با  جاده های منتهی به شهر  نشست داشته اند .

 این دیدار که قرار بود چند دقیقه بیشتر وقت معاون فرماندار را نگیرد بیش از یک ساعت به طول انجامید  تا وقتی برای انجام کارهای دیگرمان باقی نماند .  دوسال از عمر شورای چهارم سپری شده است امیداست در فرصت باقی مانده  گامهای موثری برای حل مشکل مردم  برداشته شود .