کد خبر: 290
تاریخ انتشار: شنبه 22 فروردین 1394 - 26:15:51  

11 April 2015

ارسال به دوستان
الف الف

در دیدار هیات مدیره خانه تئاتر با وزیر بهداشت و درمان مقرر شد چکاپ سالانه اعضای خانه تئاتر اجباری شود زیرا برخی از هنرمندان نسبت به سلامت خود بی‌توجه هستند.

ایرج راد مدیر عامل خانه تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر ایسنا، با تشریح جزییات دیدار این تشکل با وزیر بهداشت که روز چهارشنبه 19 فروردین‌ماه برگزار شد، توضیح داد: در این جلسه تقاضاهایی در ارتباط با بهداشت و درمان هنرمندان مطرح کردیم و آقای وزیر هم پذیرفت و براساس آن قرار شد تمام اعضای خانه تئاتر سالانه بتوانند چکاپ کامل داشته باشند و در ازای آن برگه سلامت بگیرند. این تصمیم به صورت اجباری است زیرا بعضی از دوستان هنرمند درباره سلامت خود سهل‌انگاری می‌کنند.

 

مدیرعامل خانه تئاتر درباره بیمه تکمیلی هنرمندان و مشکلاتی که در این زمینه وجود داشته است، گفت: این بیمه تا اردیبهشت‌ماه برقرار است و در این جلسه قرار شد به نوعی برنامه‌ریزی و سازمان‌دهی شود تا پس از آن هم هنرمندان از بیمه طلایی برخوردار شوند. البته ضمانت شده است تا مشکلات قبلی پیش نیاید.

 

او از تسهیلات ویژه برای بیماری‌های خاص به عنوان یکی دیگر از موارد مطرح‌شده در این جلسه خبر داد و افزود: قرار شد کسانی که دچار بیماری‌های خاص هستند، تمام مسائل دارویی‌شان را از طریق وزارت بهداشت پیگیری کنند و رسیدگی به حال آنان حداکثر ظرف دو ماه انجام شود. ضمن اینکه مشکلات بیمه تأمین اجتماعی هم که پیش از این برای برخی از هنرمندان ایجاد شده بود، حل خواهد شد.

 

راد اضافه کرد: قرار شد آقای وزیر تمام این مسائل را در دیداری که به زودی با آقای رییس جمهور دارند، مطرح کند. از سوی دیگر آقای جوزانی به عنوان رابط ارتباطی ما در مورد مسئله درمان هنرمندان معرفی شد.

 

او که پیش‌تر پیشنهاد اختصاص یک بیمارستان خاص برای هنرمندان را مطرح کرده بود، درباره طرح این پیشنهاد در جلسه اخیر با وزیر بهداشت توضیح داد: این پیشنهاد را مطرح کردم اما آقای وزیر توضیح داد با وجود بیمه طلایی که همه بخش‌های درمانی را پوشش کامل می‌دهد، نیازی به بیمارستان ویژه نخواهد بود و هنرمندان می‌توانند با مراجعه به بیمارستان‌های گوناگون، از امکانات تخصصی هر یک از آن‌ها بهره‌مند شوند.

 

این بازیگر تئاتر درباره دیگر موارد مطرح‌شده در این نشست که با حضور علی مرادخانی معاون هنری، مهدی شفیعی مدیر اداره کل هنرهای نمایشی و ایازی معاونت وزارت بهداشت و درمان برگزار شد، ادامه داد: آقای ایازی به دلیل پیشینه فعالیتش در شهرداری به خوبی به بعضی از مسائل هنرمندان مانند کمبود فضاهای نمایشی آگاهی داشت و قرار شد با کمک وزارت بهداشت، فضاها و امکاناتی که نزد سازمان‌ها بی‌استفاده مانده است، مورد استفاده تئاتر قرار بگیرد تا بی‌دلیل خاک نخورد.

 

مدیرعامل خانه تئاتر در بخش دیگری از صحبت خود درباره مکان برگزاری برنامه‌های هفته بزرگداشت روز جهانی تئاتر به ایسنا گفت: امسال برنامه‌های ما در مکان‌های دیگری خارج از خانه هنرمندان برگزار می‌شود. به این صورت که برنامه‌های فضای آزاد در محوطه باز تئاتر شهر برپا خواهد بود و برای برنامه‌های داخلی هم از سالن رودکی استفاده می‌کنیم. ضمن اینکه نمایشگاه پوستر و عکس نیز در فضای انتظار سالن حافظ و وحدت برپا می‌شوند.

 

ایرج راد در پایان یادآور شد: پیش از این، این موضوع را با آقای مرادخانی معاون هنری و شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی به صورت شفاهی مطرح کرده و توافق کرده‌ایم و روز شنبه نیز نامه مکتوب ما به دفتر آقای شفیعی ارائه می‌شود.