کد خبر: 3442
تاریخ انتشار: سه شنبه 1 تیر 1395 - 10:00  

21 June 2016

ارسال به دوستان
الف الف

فرماندارگناوه گفت: بازاریان همواره درعرصه های مختلف انقلاب خودجوش حضور یافته و از کیان و ارزشهای انقلاب و نظام حمایت و پشتیبانی کردند.

سیدعلی پاک نژاد روز سه شنبه در دیدار با رئیس و کارکنان اتاق اصناف این شهرستان به مناسبت روز اصناف افزود: همانگونه که بازاریان در به ثمررسیدن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش خود را بخوبی ایفا کردند در برهه کنونی نیز بویژه درتحقق اقتصاد مقاومتی مجدانه تلاش و همت کنند.
وی با بیان اینکه بازار گناوه سرآمد بازار استان بوشهر است، گفت: از بازاریان انتظار دارم در برابر عده ای که نگران رشد این بازار هستند هوشیارو آگاه باشند تا لطمه و خللی به کسب وکار آنان وارد نشود.
فرماندارگناوه از همکاری و تعامل و هوشیاری بازاریان این بندر در جریان مشکلاتی که در کالای همراه ملوان (ته لنجی) پیش آمد، قدردانی کرد.
وی افزود: استاندار بوشهر و تیم اقتصادی استانداری به منظور قانونمند کردن کالای ته لنجی پیگیری و رایزنی های فراوانی با مقامهای کشوری انجام دادند که ماحصل آن به نفع مردم بویژه ملوانان و فراهم شدن شغل پایدار است.
پاک نژاد گفت: ساختمان کنونی اتاق اصناف درخورشان مراجعه کنندگان و کارکنان آن نیست و نیاز است مکانی مناسب احداث شود.
رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت گناوه گفت: این شهرستان به عنوان قطب تجاری استان دارای 12 اتحادیه صنفی و چهار هزار و 200 واحدصنفی است.
محمدحسین داریونی افزود: یکی از عمده مشکلات اتاق اصناف گناوه مکان کنونی آن است که در خورشان ارباب رجوع و نیروهای زحمتکش آن نیست.
وی گفت: درصورت تامین زمین، ساختمان مناسبی برای اتاق اصناف احداث خواهدشد.
داریونی، انتقال نیافتن صنوف آلاینده به نقطه ای مناسب را از دیگر مشکلات موجود دانست و بیان کرد: درحالی که برای انتقال این صنوف، مکانی درنظر گرفته شده با وجود برگزاری نشستهای متعدد، به علت مشکلات حقوقی تاهنوز حل نشده است.
رئیس اتاق اصناف گناوه با ارایه گزارشی از فعالیتهای انجام شده این حوزه گفت: در سال گذشته 455 پروانه صادر و 58 واحد مهروموم شدند که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن دو برابر رشد نشان می دهد.
رضا نظری افزود: بازاریان این شهر درتمامی برنامه ها و مناسبت های ملی و مذهبی خودجوش مشارکت کرده و نقشی مهم در توسعه و پیشرفت منطقه خود ایفا کرده اند.
وی از همکاری بازاریان این شهر در زمان مشکل بوجود آمده کالای همراه ملوان و تلاش و پیگیریهای فرماندار و امام جمعه در برطرف کردن آن قدردانی کرد.
در پایان این بازدید از 21 صنف نمونه این شهرستان با اهدای لوح تجلیل شد.
بندر تجاری گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.