کد خبر: 1425
تاریخ انتشار: شنبه 25 اردیبهشت 1395 - 09:00  

14 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

در مقابل خدمات ارزنده معلمان در امر تعلیم و تربیت و آموزش فضایل اخلاقی به دانش آموزان وظیفه ی جامعه و حکومت است که کرامت انسانی معلمان را پاس بدارند.

پایگاه خبری تحلیلی دریا دلان

معاون سواد آموزی استان:

حکومت و جامعه وظیفه دارند امنیت رفاهی و معیشتی معلمان را تأمین کند

در مقابل خدمات ارزنده معلمان در امر تعلیم و تربیت و آموزش فضایل اخلاقی به دانش آموزان وظیفه ی جامعه و حکومت است که کرامت انسانی معلمان را پاس بدارند.

غلامرضا دانش فر،معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهردر مراسم گرامی داشت مقام معلم در بندر گناوه با تبریک هقته معلم و عید سعید مبعث رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ، اظهار داشت: رسالت معلمی در جامعه بسیار خطیر و دشوار است از اینروست که این صنف آرمان هایی چون صداقت و راستگویی، عمل صالح،عدالت و انصاف، نوآوری و خلاقیت، تعهد و وظیفه شناسی،مراعات آداب و رسوم اجتماعی،پشتکار،سلامت روحی، روانی و جسمانی،شادابی و نشاط،ایمان به خداوند سبحان، رشد شخصیتی و فضایل اخلاقی را به دانش آموزان آموزش داده و در ضمیر آنها نهادینه می کند.

وی با اشاره به وظیفه متقابل حکومت، جامعه نسبت به معلمان، اضافه کرد: این مواردی که ذکر شد وظیفه معلم است که به درستی هم انجام می دهد اما در مقابل خدمات معلم باید حکومت و جامعه هم به وظیفه خود که حفظ منزلت اجتماعی، ارتقاء سطح دانش آنان،اولویت قرار دادن معلمان در برنامه های ملی، بهبود رفاه و معیشت معلمان و ایجاد امنیت شغلی و روانی معلمان و مشارکت در آموزش و پرورش است بپردارد.

وی تاکید نمود:اگر بخواهیم به جامعه ای پیشرفته و توسعه یافته برسیم راهی بجز تأمین امنیت روانی و شغلی معلمان و فرهنگیان با لحاظ نمودن ارتقاء سطح رفاهی و معیشتی آنان در برنامه های ملی نداریم و این مهم وظیفه جامعه و حکومت است که باید به نحوی احسن به آن جامه عمل بپوشاند.

 وی افزود: اگر جامعه ای روبه توسعه و توسعه یافته را مدنظر داریم هماهنگی در تربیت اجتماعی و بویژه در گفتار، رفتار و عمل کردن را باید مد نظر داشته یاشیم.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در پایان سخنانش یاد شهدای فرهنگی شهرستان گناوه همچون حاج ناصر رسولی،علی اصغر عبدویی، جهانگیر رشیدی، محمد غلامی، یوسف دشتی و بهزاد بهمنی را گرامی داشت و به مقام آنان ادای احترام کرد.

در پایان این مراسم از تعدادی از معلمان بازنشسته و شاغل تقدیر بعمل آمد.