کد خبر: 1427
تاریخ انتشار: شنبه 25 اردیبهشت 1395 - 17:17  

14 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه- ایرنا- گردهمایی حفاظت ازساحل بندرگناوه به همت سازمان مردم نهاد انجمن یاوران طبیعت روز شنبه درحاشیه خور( آبراه دریایی) این بندر برگزار و آنان نگرانی خود را نسبت به ورود فاضلابهای خانگی به ساحل ابراز کردند.

پایگاه خبری تحلیلی دریا دلان

به گزارش ایرنا، اعضای این انجمن دراین گردهمایی درزمینه فاضلاب خانگی شهر که از چندین مبادی به دریا می ریزد و سبب ایجاد خطرهای زیست محیطی متعددی شده به بحث و تبادل نظر پرداختند.
آنان دغدغه های خود را در مورد پیامدهای زیانبار ورود فاضلاب های خانگی به دریا و ساحل بیان کردند.
دوستداران محیط زیست در گناوه اظهارداشتند: ورود فاضلاب به دریا با توجه به شنای مردم در ساحل و فعالیت صیادان می تواند باعث سرایت بیماریهای متعدد، از بین رفتن زندگی انواع جانوران و گیاهان دریایی و پرندگان آبزی و کنارآبچر شده است.
ضروت تکمیل طرح فاضلاب گناوه با توجه به گذشت حدود سه دهه از آغاز اجرای آن، ساماندهی خروجی حوضچه های فاضلاب شهر که بدون پالایش محل تمرکز آلایندگی در مدخل ساحلی شده است، ارزیابی زیست محیطی پل خور خلیج فارس که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود، عمومیت بخشی معضلات زیست محیطی ، برگزاری نشست با متولیان و پیگیری مستمر در حفاظت و ارتقای زیستگاه های طبیعی منطقه از دیگر موضوع های مطرح شده در این گرهمایی بود.
انجمن یاوران طبیعت گناوه از سازمان های مردم نهاد دارای مجوز است که تاکنون برنامه های مهم درزمینه فرهنگ زیست محیطی و بهداشتی در این شهرستان اجرا کرده است.
ساحل بندر گناوه از سواحل زیبای کشور و از نقاط گردشگر پذیر این شهرستان در شمال استان بوشهر است که درطول سال علاوه بر اهالی این منطقه، هموطنان زیادی از اقصی نقاط کشور این نقطه را برای تفریح و شنا انتخاب می کنند.