کد خبر: 1436
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 - 22:00  

10 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه – ایرنا- فرماندار گناوه گفت: محل دفع پسماند شهر گناوه بدلیل مشکلات زیست محیطی نگران کننده است.

پایگاه خبری تحلیلی دریا دلان
به گزارش ایرنا ،سید علی پاک نژاد روز سه شنبه در نشست کمیته پسماند شهرستان گناوه افزود: زفع مشکل یادشده مطالبه به حق مردم است.
وی یادآورشد:پذیرفتنی نیست جایی که درگذشته آن را بهشت می نامیدند امروز برای مردم مشکل ساز شود.
فرماندارگناوه افزود: امسال ازسوی رهبرمعظم انقلاب سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده که دراین راستا اقدام و عمل مصداق بارز رسیدگی به خواست مردم است .
فرماندار گناوه گفت: موضوع پسماند ارتباط مستقیمی با شهرداری دارد و نوک پیکان متوجه این دستگاه است اما با کمال تاسف شهردار درجلسه ای که به این منظور تشکیل شده است حضور نیافته است .
وی بااشاره به کمبود منابع و اعتبارات، یادآورشد: همه چیز به اعتبارات ختم نمی شود بلکه با تلاش مضاعف و مدیریت صحیح مسایل قابل حل است.
پاک نژاد اظهارکرد: باتوجه به سیاست دولت در جلب مشارکت بخش خصوصی در اجرای طرح ها ، ساماندهی پسماند شهر گناوه نیز از طرح هایی است که از سرمایه گذاری بخش خصوصی در این زمینه استقبال می شود.
معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری گناوه هم با اظهار نگرانی از اجرایی نشدن مصوبه های جلسه های کمیته پسماند سال قبل خواستار سرعت بخشی در اجرای آنها شد.
حمزه مسعودی نیا افزود: نشست های پارسال کمیته پسماند گناوه 15 مصوبه داشت اما با گذشت یکسال برای اجرایی کردن آنها اقدامی نشده است .
وی گفت: آتش سوزی معدن دفن زباله در جوار روستای قلعه حیدر از مدتها پیش شروع شده و مشکلات زیست محیطی فراوانی برای ساکنان آن روستا ایجاد کرده است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه گفت:، وضعیت دفع پسماند شهر در معدن دفن زباله در جوار روستای قلعه حیدر را بحرانی شده است .
محمد تولیده افزود: باتوجه به ارتباط مستقیم این مشکل با سلامتی مردم همکاری بین بخشی برای حل آن ضروری است.
وی یادآورشد: هم اینک زباله های شهری در محل یادشده دپو و بدون دفن کردن رها می شود که این امر سبب مشکلات زیست محیطی و بهداشتی حادی برای این منطقه شده است.
شهرستان گناوه درشمال استان بوشهر قرار دارد.