کد خبر: 1437
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 - 09:00:00  

10 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه- ایرنا- سه دانش آموز از بندر گناوه در آموزشگاه متوسطه دوره دوم فرزانگان این شهرستان با درخشش در رقابتهای استانی جشنواره نوجوان خوارزمی موفق به راهیابی به مرحله کشوری شدند.

پایگاه خبری تحلیلی دریا دلان
ریحانه رئوفی دررشته تصویرخوانی و فاطمه حاجی زاده و هانیه غلامپور دررشته پژوهش این جشنواره توانستند به مقام برتر استانی نایل و جواز حضور درمرحله کشوری را بدست آورند.
دبیر جشنواره نوجوان خوارزمی گناوه به ایرنا گفت: مرحله استانی رقابتهای جشنواره نوجوان خوارزمی درچهار رشته اصلی پژوهش، علوم آزمایشگاهی، تصویرخوانی و دست سازه ها برگزار و سه دانش آموز این شهرستان با درخشش و پیشی گرفتن از رقبای خود توانستند به مرحله کشوری این جشنواره راه یابند.
غلامرضا ویسی افزود: درمجموع رشته های برگزار شده این جشنواره، 13 تیم از گناوه اعزام شدند که دو تیم با کسب مقام اول استان به مرحله کشوری راه یافتند.
وی گفت: با وجود اینکه امسال تعداد شرکت کنندگان در جشنواره بسیار زیاد بود اما تلاش دانش آموزان و معلمان راهنمای آنها نتیجه خوبی را برای مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گناوه رقم زد.
ویسی افزود: در رقابتهای منطقه ای این جشنواره در شهرستان گناوه بیش از 200 نفر شرکت کردند که 13 تیم به مرحله استانی راه یافتند و از بین آنان دو تیم موفق شد به مرحله کشوری راه یابد.
حاجی زاده و غلامپور از دانش آموزان راه یافته هم اظهارکردند: کمبود منابع آبی و خطر بزرگ خشکسالی های پی در پی ذهن ما را به این موضوع کشاند که در مورد چگونگی بدست آوردن آب از رطوبت هوا، تحقیق و پژوهش کنیم.
آنان گفتند: در پژوهش خود، منابع و آزمایشهای بسیاری را مورد مطالعه قرار دادیم و آموزشگاه محل تدریس ما نیز به ما این اجازه را داد تا آزمایشهای علمی خود را در آزمایشگاه مدرسه با کمک دبیران راهنما انجام دهیم و چگونگی استفاده از علم نانو را نیز بررسی کنیم.
رئوفی دیگر دانش آموز راه یافته به جشنواره کشوری خوارزمی درمورد موفقیت خود در رشته تصویر خوانی گفت: در دوسال گذشته نیز در این جشنواره شرکت کرده بودم و درهر دو سال، به مقام اول استانی رسیده بودم اما در کشور نتوانستم موفقیت قابل توجهی بدست بیاورم که تمام تلاش خود را برای موفقیت در مرحله کشوری امسال خواهم کرد.
شهرستان گناوه با 92 هزار نفر جمعیت در شمال استان بوشهر دارای بیش از 17 هزار دانش آموز مشغول به تحصیل است.