کد خبر: 1438
تاریخ انتشار: سه شنبه 21 اردیبهشت 1395 - 13:00  

10 May 2016

ارسال به دوستان
الف الف

گناوه-ایرنا- رئیس بیمارستان امیرالمومنین(ع) گناوه گفت: آزمایشگاه این بیمارستان به دو دستگاه پیشرفته مجهز شد.

پایگاه خبری تحلیلی دریا دلان

دکتر مهدی مرادی پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: با توجه به اینکه آزمایشگاه به عنوان یکی از بخش های حیاتی و راهبردی درهر بیمارستانی محسوب می شود، با حمایت تیم مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و در اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجهیز و تقویت سایت آزمایشگاهی، دو دستگاه پیشرفته و مطابق با استانداردهای جهانی با هزینه ای بیش از 120 میلیون ریال خریداری و در این بیمارسان راه اندازی شد.
وی گفت: یکی از این دستگاهها، تشخیصی الکتروآنالیزر است که قابلیت انجام تست های کلسیم، کلر، سدیم، پتاسیم، لیتیم و PH را دارد.
مرادی پور بیان کرد: با خرید و راه اندازی این دستگاه تست لیتیم که برای بیماران ICU و اعصاب و روان بسیار مهم و حیاتی است، برای اولین بار در شهرستان گناوه با تعرفه دولتی انجام می شود.
وی ادامه داد: این دستگاه با کم ترین حجم نمونه قادر به تشخیص است که این امر برای نوزادان بسیار مهم بوده زیرا شرایط نمونه گیری از نوزادان نسبت به سایر بیماران حساس تر است.
وی یادآورشد: این دستگاه هیچ محدودیتی برای انجام تست های روزانه ندارد و با راه اندازی آن تعداد پذیرش بیمار و تست ها به مراتب افزایش خواهد یافت.
رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه گفت: دستگاه جدید در کنار دستگاه قبلی همزمان فعال هستند و در صورت خرابی، این دستگاهها به عنوان پشتیبان یکدیگر عمل می کنند.
وی اظهارکرد: دستگاه ESR ازدیگر دستگاههای راه اندازی شده است که می تواند در زمینه تست تشخیصی بیماریهای حاد و مزمن، بیماری های عفونی و به عنوان تست تشخیصی برای بیماریهای اطفال کاربرد دارد.
مرادی پور گفت: در سابق تست ESR تنها دو ساعت در هر روز و به صورت دستی انجام می شد که آماده شدن جواب آزمایش هم حدود یک ساعت زمان می برد که با خرید این دستگاه، در همه ساعات شبانه روز و به صورت تمام اتوماتیک و با کوچکترین اتلاف وقت انجام می شود و امکان جواب دهی به 30 بیمار به صورت همزمان را داراست.
رئیس بیمارستان امیرالمومنین (ع) گناوه بیان کرد: درحالی که در سال گذشته بیش از 70 هزار نفر به آزمایشگاه این بیمارستان مراجعه کردند با تجهیز آزمایشگاه دستگاه های جدید که تولید سال 2015 با مکانیستم پیشرفته و جدید است، شاهد رشد چندین برابری آمار مراجعان خواهیم بود.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای دوبیمارستان است.